Jízdy na koni

Výuka ježdění

Výcvik probíhá na otevřené pískové jízdárně nebo v kryté jezdecké hale pod vedením instruktora. Začátečníci se naučí správný sed, základní povely. Zkušenější jezdci trénují podle schopností a zkušeností jízdu v kroku, klusu a cvalu. Též nabízíme přípravu na Zkoušky základního výcviku jezdce. Výuková hodina má přibližně 30 – 35 minut.

Vyjížďky do přírody

Pro pokročilejší jezdce nabízíme vyjížďky do malebné přírody v okolí našeho dvora. Začátečníci musí před vyjížďkou nejdříve absolvovat jednu nebo více výukových hodin – záleží na schopnostech jezdce
Vyjížďky jsou možné pouze s doprovodem a je možné se objednat jak pro jednu osobu nebo i pro skupinu jezdců. Vyjížďka trvá přibližně 45 minut, po dohodě je možné

Výbava a pokyny pro jezdce

K dispozici k zapůjčení jsou jezdecké přilby, případně chránič páteře (páteřák) – přilba je vždy nutná!
Velmi důležité při výuce či vyjížďkách je dobré a pohodlné oblečení: Rajtky (jezdecké kalhoty), jezdecké boty (perka, vysoké jezdecké boty). Pokud uvažujete pouze o vyzkoušení jezdeckého sportu, pak stačí elastické dlouhé kalhoty a pevné kotníkové boty s hladkou podrážkou.
Vždy je možné domluvit si individuální podmínky pro výuku či vyjížďky.

Svezení dětí na koni

Nabízíme svezení dětí na venkovní jízdárně (v případě špatného počasí v hale). Jízda zahrnuje 4 kolečka, je možné i delší svezení s délkou do 30-ti minut. Pro školy i školky je to zajímavý tip na školní výlet.

Kone Svrzno